Kızgın Yağ Kazanları


Özellikleri

Günümüz endüstrisinin birçok dalında üretim prosesleri için yüksek sıcaklıklara ulaşılması gerekmektedir.Bu prosesler için gerekli olan ısı enerjisi,genel olarak su buharı ile iletilir.Ancak endüstriyel prosesler için ihtiyaç duyulan sıcaklık,suyun kaynama noktasının üç veya daha yüksek katlarına çıktığında, gereken yüksek basınçtan dolayı su buharı kazanlarının maliyeti çok yükselmekte ve emniyetli bir işletme zorlaşmaktadır.İste 300 C'nin üzerindeki sıcaklıklarda ısı enerjisi ihtiyacını etkin ve güvenli bir biçimde karşılamak için kızgın yağ kazanları kullanılmaktadır.

Kızgın yağ sistemleri, su-buhar gibi ısı taşıyıcı akışkanların ulaşamayacağı yüksek sıcaklıklara ,atmosferik basinçta ulaşılması sağlanır.

Kızgın yag kazanlarında, ısı taşıyıcı akışkan olarak , kimyasal ve fiziksel özelliklerini 300-320 C üzerinde kaybetmeyen çesitli termik yağlar kullanılır. Su buharlı sistemlerde, korozyon ve kireç baglama gibi verimi düşüren ve sık sık bakım gerektiren olumsuzluklar kızgın yağlı kazanlarda söz konusu değildir.

Eralp ürünü kızgın yağ kazanlarının ısıtma yüzeyleri DIN 4754'e göre ve uygun tarzda iç içe geçirilmiş spiral bükülmüş kazan borularından imal edilir. Kızgın yağ sirkülasyonunda durgun nokta bulunmamaktadır.

 

Avantajları

- Sıcaklık kontrolü daha kolaydır

- İşletme ve bakım giderleri daha düşüktür

- Düşük işletme basıncı sayesinde daha güvenli bir işletme sağlar

- Daha uzun ömürlü ve daha yüksek verimlidir.

 

Uygulama Alanları

- Tekstil Endüstrisi

- Kağıt Endüstrisi

- Kimya Endüstrisi

- Lastik & Plastik Endüstrisi

- Sabun & Deterjan Endüstrisi

- Petrol Sanayii

- İnşaat Malzemeleri

- Gıda Sanayii

Copyright © 2015 MFG Mühendislik. Her hakkı saklıdır.